Skip to content

Cobra Wrestling competing at 4A State Championships. Results of 1st round here

364 Reads

0 Comments

15665676_10155127945128268_5965398445775853809_n

The Cane Bay Cobra Wrestling Team has finished the 1st round of the 4A State Wrestling Championships at the Anderson Civic Center in the Upstate.  The Cobras have 10 total wrestlers competing and have 5 that have advanced to tonight’s Semifinals.  The Semifinal Round will start at 6:30pm tonight.  I will post live updates on my twitter @CobraTrack.  I will post full results of all Cane Bay Wrestlers here after the round is over.

 

106-Domenic D’Antico lost by pin to Trenton Patterson of Belton Honea Path.  Domenic will wrestle Rawlin Szewczyk of Hilton Head tomorrow morning in the 1st consolation round.

126-Ralph Inge won by decision 6-2 over Joseph Blackmon of South Pointe.  Ralph will wrestle Tramone Jenkins of Beaufort in the Semifinals tonight.

132-Loye Burkhead lost by pin to Trevor Mansfield of Belton Honea Path.  Loye will wrestle James Roberts of Hilton Head tomorrow morning in the 1st consolation round.

138-Jacob D’Ambrosio won by forfeit.  Jacob will wrestle Jaden Branyon of Belton Honea Path in the Semifinals tonight.

152-Spencer Wall lost by major decision 13-1 to Nathan Stroud of South Pointe.  Spencer will wrestle Dontaye Brandon of Union County tomorrow morning in the 1st consolation round.

160-Mason Brown won by decision 7-3 over Dalton Barefoot of Belton Honea Path.  Mason will wrestle Taylor Catoe of Lugoff Elgin in the Semifinals tonight.

182-Caine Hartnett lost by pin to Jabbari Dunbar of Richland Northeast.  Caine will wrestle Christian Mills of Blue Ridge tomorrow morning in the 1st consolation round.

195-Chase Smith won by decision 8-3 over Khalil Anderson of DW Daniel. Chase will wrestle Eddie Smith of Belton Honea Path in the Semifinals tonight.

220-Chris Myers lost by major decision 11-1 to Debo Woods of Union County.  Chris will wrestle Elyjah Lipscomb of AC Flora tomorrow morning in the 1st consolation round.

285-Nick Harper won by decision 3-2 over Dalton Zurick of York.  Nick will wrestle Hank Manos of Chapin in the Semifinals tonight.

 

Check back later tonight for more updates and GO COBRAS!!!!!!

  • Latest Photo Galleries

    View More Galleries

  • SUPPORT OUR SPONSORS

  • FOLLOW US ON TWITTER

    New Story: All Teams Schedule: Week of October 23 – October 29 gocanebayathletics.net/2017/1…

    About 8 hours ago · reply · retweet · favorite

  • LIKE US ON FACEBOOK

  • SUPPORT OUR SPONSORS